string(7) "product"
Nové

Heckler & Koch P30SK

Heckler & Koch P30SK
Pouze osobní odběr (u zbraní či střeliva na zbrojní průkaz)
na dotaz  
Verze spoušťového mechanismu
Vaše cena vč. DPH
21 200 Kč
běžná cena s DPH 0 Kč, ušetříte  

Model P30SK je nejnovější modifikací úspěšné P30. Jedná se o subkompaktní model vyvíjený pro EDC (every day carry). Z hlediska techniky se jedná o plnohodnotnou verzi P30, pouze zmenšenou do subkompaktního balení. Nechybí tedy blokace úderníku, vypouštění bicí pružiny (ve verzi V3) apod. I model P30SK lze objednat ve verzích V1 (CDA) a V3 (SA/DA) / pojistkové a bezpojistkové verzi.

Model P30 je vznikl jako nová generace úspěšné pistole Heckler & Koch P2000. Původní název měl znít P3000, ale pro účely ozbrojených složek byl název zkrácen na P30, což se nakonec přeneslo i do civilní střelecké sféry.

Model P30 vznikal jako služební pistole, vhodná i pro každodenní nošení. Model P30 používá klasický Browningův závěr. Rám pistole je vyrobený z polymeru s výztuhami z kevlaru. Má vnější kladívko, stav nabité nábojové komory je indikován na pravé straně závěru. P30 byla už přijata do několik evropských policejních agentur. Vynikající hmotnost a vyvážení umožňuje snadné střílení, ovládání a přesnost. Otevřený zářez hledí se světelnými kontrastními body umožňuje rychlé a přesné zjišťování cílů, a to i za špatných světelných podmínek. Pistole má ovládací prvky pro leváky i praváky

Rozdíl mezi standardní a verzí "S" (safety)

Jak název napovídá, jedná se o bezpečnostní pojistku. Při překliknutí verzí zde v naší nabídce a následné změně fotek je patrné umístění pojistky v úrovni palce silné ruky.

Moderní doba jde směrem bez manuálních pojistek, vzhledem k faktu, že P30 disponuje blokací úderníku. Pro každodenní nošení doporučujeme verzi bez pojistky. Ve stresové situaci se totiž méně zkušenému střelci často stává, že si zbraň při manipulaci zajistí a v takové chvíli je velice těžké rozeznat, co se se zbraní děje. Pro vyznavače tradiční verze je tu ovšem i verze "S" s pojistkou, která může střelcům při vysokém úchopu poskytnout případnou oporu pro palec silné ruky.

Spoušťové ústrojí - V3 vs. V1

Model P30 můžete sehnat ve více provedeních spoušťového mechanismu.

  • V3 je klasický dvoujčinné ústrojí pokud je vybitá bicí pružina = spuštěné kladívko. Můžete tedy vystřelit bez natažení závěru, pokud máte náboj v komoře. Případně kladívku předepnout do vodorovné polohy. V této poloze ovšem i při zajištění pojistkou nemůžete zbraň zandat do pouzdra.
  • V1 je spoušťové ústrojí CDA (ve Spojených státech LEM). Po natažení závěru se kladívko samo vrací/spouští, ale bicí pružina zůstává nabitá. Zbraň tedy můžete zaholstrovat (dát do pouzdra) s nataženou bicí pružinou, díky čemuž první ránu nestřílíte z DA, jako v případě V3, ale z SA, stejně jako každou další. Video popisující tento typ spouště naleznete zde.

Tabulka síly spoušťového ústrojí

Popis spoušťového ústrojí P30

Technická data

Typ P30SK P30SK S
Ráže 9mm Luger 9mm Luger
Princip funkce Modifikovaný browningův závěr
Kapacita zásobníku 15 ran 15 ran 
Rozměry
Délka 163 mm
Šířka 34.8 mm 38,8 mm
Výška 116.0 mm
Délka hlavně 83 mm
Záměrná 136.0 mm
Hmotnost
Zbraň 680 g 680 g
Zásobník 77 g

 

Mohlo by Vás také zajímat...

Heckler & Koch P30L SD

Heckler & Koch P30L SD

Heckler & Koch
23 800 Kč Koupit
Heckler & Koch P30 SD

Heckler & Koch P30 SD

Heckler & Koch
23 800 Kč Koupit
Heckler & Koch P30L

Heckler & Koch P30L

Heckler & Koch
21 200 Kč Koupit (+)
Heckler & Koch P30

Heckler & Koch P30

Heckler & Koch
21 200 Kč Koupit (+)
Heckler & Koch P30SK

Heckler & Koch P30SK

Heckler & Koch
21 200 Kč Koupit (+)
Nové